Událost se odehrála v době, kdy k místní základní škole přicházely děti. Strážníci mají v sousedství školy svou služebnu. Autohlídka dohlížela, aby tam řidiči dodržovali předepsaný dvacetikilometrový rychlostní limit. 

Opelu Corsa však radar naměřil 35 km/h. Autohlídka se za vozem rozjela a chtěla ho zastavit. Místo zastavení však řidič přišlápl pedál plynu a začal ujíždět. Nereagoval na zvukové a světelné signály strážníků a rychle projížděl ulicemi šumbarských sídlišť. Když vjel do Učňovské ulice, nedal přednost dodávce jedoucí zleva po hlavní Školní ulici. Její šofér sice okamžitě brzdil, přesto došlo k lehkému kontaktu. Malý opel se levým bokem otřel o čelní část.

"On do té křižovatky vjel hodně rychle. Bylo velké štěstí, že jsem stačil brzdit a ta nehoda nebyla vážnější," popsal řidič dodávky. 

Ani po karambolu prchající řidič nezastavil a pokračoval v ujíždění. Strážníci ho ale dále nepronásledovali.

Následek střetu ujíždějícího řidiče s dodávkou.Zdroj: Deník/Libor Běčák

Vzhledem k tomu, že mají fotografie vozidla i řidiče, bude v jeho zájmu, když se raději dobrovolně sám přihlásí. Dá se předpokládat, že důvodem jeho zběsilého ujíždění nebyl strach z pokuty za rychlost, ale něco mnohem vážnějšího. 

Den válečných veteránů.
OBRAZEM: Havířov uctil památku obětí válek