Bohužel, patří mezi ně tradičně i společné alkoholové dýchánky, případně nejen alkoholové. Jeden takový večírek bez rodičů se konal v úterý 26. června odpoledne v bytě na Lipové ulici. Bujaré veselí začalo být podezřelé sousedům, kteří přivolali městskou policii.

„Jeden z obyvatel domu upozornil, že v domě se sešla skupinka mladých lidí, kteří ještě nejsou plnoletí a pijí alkohol. Naše hlídka toto podezření potvrdila. Při kontrole zjistila, že v bytě je opilá mládež ve věku od 14 do 18 let,“ řekl šéf havířovských strážníků Bohuslav Muras. Jedna patnáctiletá dívenka před policisty utekla oknem. Ostatní se podrobili dechové zkoušce. U většiny prokázala hodnotu přesahující jedno promile.

Jen u šestnáctiletého chlapce, který po zvracení vyvrávoral z toalety a upadl na zem, stupnice přístroje nestačila. Pro něj strážníci přivolali sanitku s lékařem. Ten rozhodl o převozu do nemocnice s podezřením, že za vážným stavem nemusí být jen alkohol.

„Byt, kde se mládež opíjela, patří otci jednoho z mladíků, který bývá jako řidič kamionu pracovně mimo domov. Vyšetřování případu si na místě převzala republiková policie,“ dodal Muras.

Strážníci se každý den snaží provádět kontroly, které by měly zabránit opíjení mladých lidí. Kontroly v podnicích se konají každý den, stejně jako procházejí parky a nejrůznější zákoutí, kde se děti scházejí.