V sobotu muž v nedaleké polské obci Golkowice ukradl vůz značky Seat. „ S autem překročil hranici a když vyjel benzín, nechal ho odstavené v Karviné-Novém Městě," popisuje vedoucí policejního obvodního oddělení Karviná 1 Jaroslav Sarčák.

Už o den později se Karviňák vydal do Golkowic znovu. Tentokrát si tam přisvojil vůz značky Volkswagen. „Protože měl v plánu si jej ponechat, tak v Dětmarovicích provedl přeregistraci vozidla, a to ve formě výměny registračních značek, které dříve odcizil, naložil kamaráda a šli se opět prohánět Karvinou," doplnil vedoucí oddělení, které stojí i za uzavřením celého případu.

Tamní policisté posádku vozu zastavili ve Sportovní ulici. „Při kontrole bylo prokázáno, že vozidlo bylo odcizeno v Polské republice, řidič má vysloven zákaz řízení a navíc pomocí testeru na přítomnost návykových látek vyšlo najevo, že je ovlivněn návykovou látkou," pokračuje vedoucí karvinského oddělení policie.

Na Karvinsku se nejvíce kradou Škody

Pro doplnění, policie v samotném karvinském okrese šetřila od počátku roku do konce srpna celkem 76 krádeží vozidel a objasněna je přibližně čtvrtina případů. „Tito zloději se rekrutují z řad recidivistů, v jednom případě šlo o nezletilce, v jednom o mladistvého a v jednom o ženu. Z továrních značek je velký „zájem" o vozidla koncernu Škoda, v několika případech je to VW nebo Mercedes či Renault," doplnila policejní mluvčí Zlatuše Viačková.