Přestože vše ukazuje na konkrétní osobu, jejíž jméno redakce zná, policie zatím vyšetřování vede jako proti neznámému pachateli. Policisté ještě nechtějí zveřejnit ani bližší informace k průběhu vyšetřování.

„V této chvíli můžeme potvrdit pouze to, že policisté případ vyšetřují prozatím s podezřením na neznámého pachatele," řekla policejní mluvčí Zlatuše Viačková.

Redakce však byla seznámena s celým případem od jednoho z poškozených.

„Pan referent se o prázdninách dověděl, že bych měl zájem o dřevo. Při několika schůzkách mi nabídl několik dodávek v celkovém objemu až 60 kubíků. Nabízel výhodnou cenu, zaštítil se svou pracovní pozicí ve firmě a měl potřebné dokumenty i razítko. Za dřevo jsem zaplatil necelých 22 tisíc korun, ale dodnes jsem neviděl ani třísku," popsal okradený Havířovan.

Když dodavatel dřevo nedodal ani po několika urgencích, vypravil se kupec za ním přímo do sídla firmy. Tam došlo k odhalení podvodu. Zástupci firmy zjistili, kdo jim za zády rozprodává lesy.

„Oni měli podezření, že se jim nějaké dřevo z lesů ztrácí, neměli ale konkrétního pachatele. Do té doby se mu dařilo krádeže maskovat. Teď čekám, jak to policie vyšetří a hlavně kdy dostanu zpátky své peníze," dodal muž, který podvodníkovi nemůže přijít na jméno.

Jak Deník zjistil, referent už ve firmě nepracuje. Vyhozen byl právě po provalení svého počínání, kdy zneužil svého postavení a razítka. Přímo v lese poblíž rybníku Kozí Becirk byli přistiženi dřevorubci, kteří pro referenta pracovali v dobré víře, že objednávka je legální.

„Můžeme potvrdit, že dotyčný byl zaměstnancem společnosti Asental Land. Pokud budeme příslušnými orgány osloveni ohledně jakéhokoliv vyšetřování, tak samozřejmě budeme plně spolupracovat, ale zároveň to nebudeme moci právě z důvodu vyšetřování jakkoliv komentovat," odpověděl na dotaz Deníku ke konkrétní osobě mluvčí společnosti Tomáš Neščák.

Kolik je v případu okradených a o kolik dřeva společnost Asental přišla, ukáže až výsledek vyšetřování.