„Stížnost jsme již obdrželi. Nyní se s ní seznámí příslušný senát," řekl Deníku mluvčí Krajského soudu v Ostravě Dalibor Zecha.

Kdy bude o stížnosti rozhodnuto, není jasné. Dá se předpokládat, že se tak stane v horizontu několika týdnů.

Petr Kramný je obviněn z toho, že koncem července předloňského roku během rodinné dovolené v Egyptě připravil o život svou manželku a dceru.

Podle dřívějších informací v médiích obě zemřely na otravu. Až později vyšlo najevo, že příčinou smrti měl být elektrický proud. Údajně to prokázala pitva, kterou provedli lékaři v Ostravě.

Kramný od samého začátku popírá, že by svým nejbližším ublížil. V Egyptě musel během vyšetřování zůstat několik měsíců. Do Česka se vrátil až v říjnu 2013. Absolvoval řadu výslechů na moravskoslezské policii, která se případem zabývá. V polovině února loňského roku si jej kriminalisté pozvali na další výslech. Ten skončil obviněním z dvojnásobné vraždy.

Petr Kramný se již několikrát snažil docílit propuštění z vazby. Zatím neuspěl. Vyšetřování celé kauzy se chýlí k závěru. V následujících týdnech by státní zastupitelství mohlo soudu podat obžalobu. Kramnému hrozí až doživotí. (per)