Sedmačtyřicetiletý muž, kterého lidé znají jako bezdomovce bydlícího v místním lese, přecházel koleje v místech pod prodejnou OBI. Vlak o něj pravděpodobně jen zavadil a strojvedoucí o tom ani nevěděl.

Podle všeho našli lidé těžce zraněného nešťastníka až po několika minutách. V té době byl v hlubokém bezvědomí a krvácel z poraněné nohy. Na místo přijeli strážníci a záchranka, jejíž posádka poskytovala dlouhé minuty první pomoc. Ani nepřetržité umělé dýchání, opakovaná masáž srdce a značné množství poskytnutých podpůrných léků nedokázalo muže udržet při životě.

Záchranáři ho sice se strážníky a hasiči v kritickém stavu z kolejiště odnesli do sanitky, kde však ještě před převozem do nemocnice zemřel.
Na místo přijel také specialista Českých drah, který potvrdil, že přecházení mimo vyznačená a uzpůsobená místa je přísně zakázáno.

Právě včerejší neštěstí se stalo v místě, kde se přecházet nesmí, ale běžně ho lidé k cestě za nákupy nebo na zahrádky využívají. Jen o několik desítek metrů dále v nedávné minulosti vlak zabil i dítě, které koleje přecházelo s matkou.

Celý úsek je v zatáčce a vlak není včas vidět. K neštěstím dochází často i v situaci, kdy si lidé myslí, že vlak je míjí po druhé koleji a neslyší kolos blížící se k nim zezadu.