Opilý čtyřiačtyřicetiletý J. S. zHavířova napadl svou matku kvůli penězům. „V sobotu 23. června kolem dvaadvacáté hodiny zaútočil proti matce. Nejprve požadoval vydání peněz slovně apo odmítnutí jí začal vulgárně nadávat, bít ji pěstmi do hlavy a po těle. Následovně do svématky bosýma nohama kopal a přitom neustále požadovalvydání peněz. Ženě sepodařilo z bytu utéct a vše oznámit Městské policii Havířov,“ uvedla policejní mluvčí Zlatuše Viačková.

Strážníci na místě zjistili, že žena je značně potlučena a přivolali sanitku, která ji převezla do nemocnice košetření. Současně o incidentu informovali republikovou policii. Ta násilníka nechala převézt na záchytku a po vystřízlivění byl obviněn ztrestného činu.

„Policejní komisař proti podezřelému zahájil stíhánípro trestný čin loupeže. Dechová zkouška prokázala 2,23 promile alkoholu. Zraněná žena má podlitiny na paži, zhmožděniny rtů a tváře vlevo, na vnitřní straně horního rtu tržně-zhmožděnou ranku délky asi 1 centimetru.Poranění si vyžádá dobu léčení asi 7 dnů,“ dodala Viačková.