Lupiči se do prodejny vypravili večer, krátce po uzavření prodejny. Přes střechu se jim podařilo dostat do kanceláře vedoucí prodejny, která tam právě přepočítávala tržbu z pokladen. Datum přepadení si nevybrali náhodou. Počítali s tím, že den před Vánocemi bude tržba vysoká. Vedoucí sice vylekali, nikomu ale neublížili. S penězi pak stejnou cestou utekli.

„Tehdy neznámí pachatelé vylezli na střechu objektu, po rozebrání střešních tašek vnikli do půdních prostor, kdy se posléze do objektu spustili po laně. Pod pohrůžkou střelné zbraně donutili personál k vydání téměř 600 000 korun. Ke zranění osob nedošlo," popsala mluvčí moravskoslezské policie Soňa Štětínská.

Policisté jen těžko hledali stopu vedoucí k pachatelům. Se žádostí o pomoc se obraceli také na veřejnost. Ukazovali lano i cestu, kterou mohli pachatelé použít k přístupu i útěku po loupeži.

„Policisté začali okamžitě s intenzivním pátráním po pachatelích. Vyslýchali všechny možné svědky, důležité bylo i vyhodnocení zajištěných stop z místa činu. Policisté oslovili opakovaně i veřejnost, kdy pracovali do určité míry i s poznatky občanů. V první fázi prověřování to vypadalo, že se není čeho chytit, ale mravenčí práce kriminalistů se vyplatila," uvedla policejní mluvčí.

Kriminálka se nakonec přece jen k pachatelům dopátrala. Pravděpodobně se to podařilo v souvislosti s vyšetřováním jiné trestné činnosti.

„Minulý týden obvinil vrchní komisař dva muže ve věku 31 a 32 let z Karvinska ze zvlášť závažného zločinu loupeže. Hrozí jim trest odnětí svobody od 5 do 12 let. Vyšetřování je vedeno na svobodě. K obviněným lze uvést, že s kriminalisty spolupracují. Starší byl v minulosti odsouzen pro násilnou trestnou činnost. Muži se na loupež připravovali společně, tipovali si například příjezdovou a ústupovou trasu a samozřejmě nejvhodnější vstup do objektu marketu. Motivem činu mohlo být, že oba mají kladný vztah k výherním automatům. Z odcizených peněz tak nezbylo nic. Policisté zajistili jako výnos z trestné činnosti osobní vozidlo," dodala mluvčí Štětínská k objasněnému případu.