Iveta K. medikamenty prodávala bezmála tři a půl roku neznámým Polákům. Přípravek, určený k hubnutí, jim vydávala bez potřebného receptu, poté jej zanesla do kolonky volného prodeje. Za uvedenou dobu jim dodala bezmála čtvrt milionu tablet.

Krajský soud v Ostravě jí za to vyměřil osm let žaláře, kromě toho jí uložil čtyřletý zákaz lékárenské činnosti.

Obžalované (na snímku s obhájcem) hrozí až dvanáct let vězení.
Soud řeší prodej léků na hubnutí. Lékárnici z Opavska hrozí až 12 let vězení

Léky poskytla za běžnou maloobchodní cenu. Vše nasvědčuje tomu, že pouze chtěla vykázat dobré pracovní výsledky. „Jednala s cílem navýšit zisk lékárny. Zřejmě chtěla vykazovat dobrou práci,“ uvedl státní zástupce David Bartoš.

Polské zákazníky se naší ani polské policii nepodařilo identifikovat. S léky s největší pravděpodobností dále obchodovali ve své vlasti. Z Adipexu se sice žádná droga vyrobit nedá, obsahuje však látku, na kterou poměrně rychle vzniká závislost. Stát se tak může již po dvou či třech měsících užívání.

Trolejbusy s označením 14Tr a 15Tr, a nízkopodlažní typ 27Tr Solaris vyjely v Ostravě naposledy o víkendu 3. a 4. března. Ilustrační foto.
Soutěž na trolejbusy v Ostravě řeší antimonopolní úřad

Na nesrovnalosti v ludgeřovické lékárně se přišlo při důkladné kontrole. Žena Adipex cizincům prodávala od ledna 2014 do dubna 2017. Podobný případ by se již v současné době zřejmě nestal. Právě od dubna 2017 je totiž tento medikament možné vydávat pouze na takzvaný opiátový, přísně sledovaný recept.

Žena se přiznala. „Uznávám, že je to hluboce profesionální chyba, které jsem se dopustila. Hluboce svého jednání lituji,“ řekla u soudu. Hrozilo jí osm až dvanáct let žaláře. Podle soudu nebylo možné ukládat trest pod spodní hranici sazby. Žaloba s verdiktem souhlasila, lékárnice si ponechala lhůtu k vyjádření.