Přepadení invalidní ženy, které chtěl odcizit kabelku, se měl dopustit minulý týden. „K více než osmdesátileté paní, která se při chůzi opírala o seniorský vozík, přistoupil mladý muž zezadu a pokusil se jí vytrhnout kabelku. Žena si všimla, že ji sleduje, proto měla svou kabelku přitisknutou na těle. Při přetahování paní volala o pomoc a také mladíka uhodila. Ten kabelku pustil, ale z krku jí strhl řetízek s přívěsky a utekl. To už k poškozené doběhla svědkyně a zavolala policii,“ popsala případ mluvčí policie Daniela Vlčková.

Vloupání do restaurace v Karviné, policejní snímky, 30. června 2023.
Muž vyloupil restauraci v Karviné. Odnášel kasu, přeskočil plot, byl pod drogami

Policisté na základě místní a osobní znalosti hned následující den nalezli odcizené šperky v jedné ze zastaváren a po dalších dvou dnech zadrželi podezřelého mladíka.

Během prověřování výše uvedeného skutku vyšly najevo další skutečnosti o jeho trestné činnosti v Karviné. „Koncem července se měl násilím zmocnit mobilního telefonu nezletilé dívky. O několik dní později měl odcizit kabelku s osobními doklady, platební kartou a finanční hotovostí, kterou měla vedle sebe na lavičce odloženou poškozená žena,“ dodala policejní mluvčí.

Muž vykrádal restaurace a obchody v Karviné. Květen až červenec 2023.
FOTO: Muž vykrádal restaurace a obchody v Karviné. Zajímal ho alkohol i bečky

Mladík se k činům se doznal. „Řekl, že peníze z trestné činnosti použil převážně na nákup pervitinu. Šperky, které strhl z krku seniorky, byly zajištěny v zastavárně, takže mohou být navráceny jejich majitelce,“ přiblížila Vlčková.

Kriminalisté osmnáctiletého mladého muže obvinili ze spáchání zvlášť závažného zločinu loupeže a ze spáchání přečinů krádeže a neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. V případě odsouzení mu hrozí trest odnětí svobody až na deset let. Aby se trestnímu řízení nevyhýbal anebo trestnou činnost neopakoval, je v současnosti ve vazbě. Není ovšem vyloučeno, že se mohl dopustit ještě další skutků, v tom případě by mu bylo trestní stíhání rozšířeno.