Nejzávažnější jsou spáchané loupeže se zbraní v ruce se škodou 280 tisíc korun. Výčet jeho lumpáren je docela dlouhý:

Koncem ledna například ukradl ve večerce v Orlové elektronickou pokladnu. O pár dní později rovněž v Orlové, v ulici Osvobození v prodejně zlatnictví využil chvilkové nepřítomnosti prodavačky a odcizil sedm stříbrných řetízků. Škoda za téměř 15 tisíc korun.

„24. února v Havířově pak se společníkem v prodejně potravin ukradl finanční hotovost ve výši 1 550 korun. Svůj úmyslu umocnil ve chvíli, kdy vytáhl krátkou střelnou zbraň a namířil prodavačce na hlavu. Před odchodem ženě z krku strhl pět zlatých šperků. Škoda na špercích je přes dvacet tisíc korun,“ řekla karvinská policejní mluvčí Zlatuše Viačková.

Také při dalších dvou loupežích použil jako donucovací prostředek zbraň.

„Koncem února donutil prodavačku ve zlatnictví v Orlové-Lutyni v Okružní ulici k vydání zlatých šperků v hodnotě okolo 180 tisíc korun. A hned 1. března v Karviné-Hranicích v prodejně potravin namířil na prodavačku zbraň, vulgárně jí nadával a nakonec ukradl notebook a peníze. Škoda je téměř 80 tisíc korun,“ popsala Viačková.

Kriminalistům se navíc podařilo prokázat tomuto zkušenému recidivistovi i další starší skutky. Loni v září mj. vykradl v Orlové byt a prodal půjčeného staršího favorita. Policisté se ale domnívají, že to nebude vše, co má tento mladý muž na svědomí.

Každopádně už za výše zmíněné skutky mu hrozí až 10 let vězení.