Minulý týden přijali policisté oznámení o loupežném přepadení prodejny v Orlové. Hlídka, která jako první přijela na místo, zaregistrovala podezřelého muže odpovídajícího popisu. Jelikož měl ale před policisty značný náskok, podařilo se mu utéct.

Ilustrační foto.Ilustrační foto.Zdroj: se souhlasem PČR

Jeho útěk však neměl dlouhého trvání. Do rozsáhlého pátrání po pachateli byli vzápětí zapojeni nejen policisté obvodního oddělení, ale také psovod se služebním psem i strážníci městské policie. Do půl hodiny od oznámení události zadrželi strážníci muže, který přesně odpovídal podrobnému popisu podaného oznamovatelkou.

Zloděj řádil na Karvinsku, především v Dětmarovicích.
Zloděj kradl, v autě ho vystrašila ho automatická převodovka, tak raději uprchl

„Žena následně uvedla, že do prodejny vstoupil muž, který jí sdělil, že je ozbrojen, ale nechce jí ublížit. Zbraň sice neviděla, nicméně muž měl mít ruce v kapsách. Požadoval otevření pokladny a vydání financí, což v obavě o svůj život učinila. Vzal si nejen bankovky, ale také mince, celkem v hodnotě necelých pět tisíc korun. Řekl, že se omlouvá, že nechtěl, ale udělat to musel a odešel," řekla k případu Daniela Vlčková za moravskoslezskou policii.

Ilustrační foto.Ilustrační foto.Zdroj: se souhlasem PČR

V té době už měli kriminalisté k dispozici další indicie, které nasvědčovaly, že třicetiletý muž může mít na svědomí ještě jednu loupež. Koncem listopadu měl v prodejně potravin v Ostravě pod pohrůžkou užití nože, který držel v ruce, požadovat vydání peněz z pokladny. Když žena nereagovala a prosila ho, aby nic nedělal, sám si měl pokladnu otevřít a vzít finanční hotovost ve výši zhruba šest tisíc korun.

Zloděj se specializoval na krádeže kol.
Zloděj kol dopaden v Bohumíně, kradl i v Orlové a Karviné

„Zadržený třicetiletý muž s kriminalisty spolupracoval a k oběma loupežím se přiznal. Svých činů litoval a uvedl, že se tak pokusil vyřešit svou tíživou finanční situaci. Kriminalisté jej obvinili ze spáchání zvlášť závažného zločinu loupeže. Dosud netrestanému muži hrozí trest odnětí svobody až na deset let," dodala na závěr mluvčí.