Šestadvacetiletý Alexander K. a o deset let mladší Lukáš V. byli obžalováni z loupeže, kdy se loni v březnu společně zmocnili mobilního telefonu přepadeného mladíka.

Byla to klasika. Lupiči oslovili mladíka v chodbě domu na Chrpové ulici. S tvrdými argumenty o možných fyzických důsledcích ho požádali o vydání mobilu.

Mladík se nejdříve cukal, ale pod tíhou vyhrůžek jim nakonec svůj přístroj v hodnotě 2,5 tisíce korun vydal. Oba pachatelé pak z místa utekli.

O několik měsíců později už vzájemné vztahy mezi loupeživou dvojicí nebyly tak růžové. Zřejmě si záviděli majetkové poměry. Proto se Alexander vydal na návštěvu v době, kdy jeho komplic Lukáš nebyl doma. Do bytu na Opletalově ulici se pozval krátce před půlnocí sám, když vykopl dveře.
Z domácnosti pak odnesl vše, co mělo nějakou hodnotu. Odstěhoval televizor, DVD přehrávač, vysavač, oblečení i několik párů bot.
Policisté nakonec oba pachatele dopadli a usvědčili. Ostatně nebylo to poprvé a tomu také odpovídají tresty.

Alexander si v pondělí vyslechl trest pobytu v arestu v délce 3,5 roku. S verdiktem se smířil a hned v jednací síni se vzdal možnosti odvolání.
Lukáš si myslí, že 4 roky jsou pro něj příliš přísné a bude se snažit domoci zkrácení pobytu ve vězeňské cele u krajského soudu.
Jeho šance jsou ale mizivé, zvláště, když nedávno vyfasoval tři roky za závažnější trestnou činnost související s drogami.