Stalo se to ve středu odpoledne, dívenka pak vše řekla doma a její maminka vše oznámila na policii a varovala také všechny ostatní rodiče pomoci sociálních sítí.

„Dcera je v šoku a vystrašená, naštěstí ale jinak v pořádku," píše maminka dívky ve varování ostatním rodičům ve facebookové skupině Karviná.

Jak dívenka uvedla, stalo se tak ve středu nedaleko ZŠ Majakovského a blízké umělecké školy v části Mizerov okolo 15. hodiny. Podle popisu šel muž s dívenkou téměř až k domu, kde bydlí, i když ona sama odmítala s dotyčným jakkoli komunikovat.

„Šlo o muže vysokého asi 180 cm, hubené postavy, něco přes 30 let, světlé vousy po celé tváři, jemně snědší pleti, černá kšiltovka se znakem (mělo jít o logo klubu Baník Ostrava), černá vesta s kapsami, tmavé rifle špinavé od bláta, působil dost zanedbaně," zní popis tohoto muže.

Skvělé bylo i to, že rodiče dívky ihned vše oznámili na policii. „Okamžitě po oznámení jsme v daných místech provedli opatření. Jaká? To nechceme sdělovat, ale případu rozhodně věnujeme maximální pozornost a důkladně šetříme hned několik verzí, už jen pro to, že jde o děti," řekla Deníku policejní mluvčí Zlatuše Viačková.

Událost se sice stala v mimoškolní době a mimo území školy či družiny. Informace o ní ale má i vedení a pedagogové ZŠ Majakovského.

„Nejen tato událost by měla být varováním pro všechny rodiče, aby měli co nejlepší přehled o tom, kudy a jak jejich dítě chodí do školy a ze školy či z družiny, a především také o tom, jak a s kým tráví svůj volný čas. To je zároveň jedna z nejlepších prevencí před nepříjemnostmi, které mohou děti venku potkat," podotkl ředitel školy Roman Hamrus.