Po jejím zadržení a procesních úkonech komisař podal podnět na vazební stíhání, kterému soud vyhověl.

Co vše policisté dosavadním vyšetřováním zjistili? V polovině května se zlodějka vkradla do skladu karvinské prodejny a z volně odložené kabelky odcizila peněženku s různými doklady včetně platební karty. Ještě týž den obviněná stačila tuto kartu použít hned pětkrát.

Zhruba půldruhého roku vařil drogy, jeho teritoriem bylo Karvinsko a Praha. Řeč je o třicetiletém muži z Karvinska, kterého v minulých dnech zadrželi kriminalisté toxi týmu Územního odboru Karviná.
Narkoman z Karvinska vařil drogy i pro Prahu. Takto dopadl

O pár dní později v městské části Nové Město důvodně podezřelá se po vypáčení vstupních dveří dostala do prázdného bytu, z jehož balkonu přelezla na balkon sousedního bytu a tam ukradla peníze, dětskou pokladničku a elektroniku.

Kolemjdoucí ji vyrušil

Zhruba za týden si vytipovala rodinný dům v městské části Hranice. Přes plot vylezla na střechu garáže, po seskočení jí však vyrušil svědek a ona utekla, aniž by něco odcizila.

Zlodějka se během několika týdnů na různých místech v Karviné dopouštěla krádeží. Do objektů se dostávala násilím.Zlodějka se během několika týdnů na různých místech v Karviné dopouštěla krádeží. Do objektů se dostávala násilím.Zdroj: PČR

takové štěstí už neměli majitelé rodinného domku v Ráji. V noci na Den dětí tam zlodějka přelezla plot zahrady, využila otevřené dodávkové vozidlo, které prohledala a vzala klíče, peníze i navigaci.

Pozemky rodinných domů si vybrala ještě dvakrát. Z jednoho domu zřejmě vzala peníze, brýle a kleště, z dalšího pak obuv a oděv v hodnotě 67 tisíc.

Na parkovišti v Hranicích našla v neuzamčeném vozidle pánskou peněženku s doklady, hotovostí a platebními kartami. To pobrala taky a karty se následně pokusila zneužít v Českém Těšíně - v jedné místní restauraci chtěla provést platbu za potraviny.

V Mizerově „šlohla“ oděv, v Ráji spadla klec

Obviněná mladá pachatelka se z karvinských částí zaměřila i na městskou část Mizerov. Tady si vybrala jeden byt a opět rodinný dům. Z bytu, do kterého se dostala po násilném vstupu, si měla odnést oděv a rozpárat motorkářkou bundu, čímž majiteli způsobila škodu ve výši 9 tisíc. Do domu se protáhla sklepním okénkem a odnesla fotoaparát a klíče.

Zlodějka se během několika týdnů na různých místech v Karviné dopouštěla krádeží. Do objektů se dostávala násilím.Zlodějka se během několika týdnů na různých místech v Karviné dopouštěla krádeží. Do objektů se dostávala násilím.Zdroj: PČR

Její poslední štací byl znovu rodinný dům v městské části Ráj. I tady se dovnitř protáhla sklepním okénkem, jenže tím spustila alarm. Ten ještě před útěkem rozbila.

„Všem majitelům krádežemi obviněná 21letá žena měla způsobit škodu téměř sto tisíc a jednotlivým poškozením dvaadvacet tisíc,“ vyúčtovala řádění mladé zlodějky policejní komisařka Zlatuše Viačková. „Důvodně podezřelá byla krátce po posledním vloupání zadržena. Nemalou měrou se na jejím zadržení podílel majitel napadeného domu,“ dodala.

Policisté s mladou pachatelkou zahájili trestní stíhání a obvinili ji ze spáchání pokračujících přečinů krádeže, porušování domovní svobody a poškození cizí věci a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku v několika skutcích.