„Mladšímu podezřelému je za vinu kladeno, že na konci března u domu několikrát udeřil pěstí do obličeje dvacetiletého muže. Napadený musel být ošetřen v nemocnici. Důvodem napadení byla zřejmě odmítnuta žádost o cigaretu,“ uvádí k případům mluvčí policie Zlatuše Viačková.

Na začátku května pak osmnáctiletý mladík v českotěšínské ulici Pod Zvonek chytil do tzv. kravaty čtyřiadvacetiletého poškozeného a povalil ho na zem. „Druhý podezřelý (21) se k útoku přidal. Na zemi mladíka bili, kopali a nakonec mu ze zadní kapsy vzali peněženku. Než útočníci utekli, mladému muži odcizili peníze a po útoku měl roztrhanou bundu a poškozená sluchátka,“ pokračuje popis mluvčí policie.

Oba mladíky komisař obvinil ze spáchání zvlášť závažného zločinu loupeže: Nadto, mladší má sděleno obvinění ze spáchání přečinů ublížení na zdraví a výtržnictví. „U mladšího důvodně podezřelého byl podán návrh na jeho vazební stíhání, který soud akceptoval a mladého útočníka poslal do vazební věznice. V případě prokázání viny jsou oba ohroženi trestem vězení až na deset let,“ dodala policejní mluvčí.