„Kriminalisté násilníkům prokázali, že 18letý mladík se nečekaně snažil ženě z ruky vytrhnout její kabelku. Seniorka se začala bránit a křičet o pomoc. Připojil se i starší násilník (20). Ženu povalili na zem, nakonec se jim podařilo se kabelky zmocnit a z místa utekli,“ popsala čin policejní mluvčí Zlatuše Viačková.

Křik slyšel svědek, který šel ženě ležící na zemi pomoci. „Přepadená seniorka je zraněna fyzicky, ale je i psychicky otřesena,“ řekla dále policejní mluvčí.

K činu došlo v Nedbalově ulici. Policisté začali po pachatelích okamžitě pátrat. „Do akce se zapojili policisté oddělení hlídkové služby, policisté obvodního oddělení i policisté dopravního inspektorátu. Na místo byl povolán i psovod se služebním psem Rejem,“ pokračuje popisem akce mluvčí policie.

Hlídky tak postupně propátraly celou, do několik desítek minut pak zadržely trojici podezřelých mladíků. Během dalšího šetření pak policisté jednoho z nich vyloučili. „Ještě na místě služební pes zachytil pachovou stopu a poblíž základní školy našel i odhozenou ženinu kabelku s věcmi, kromě peněz,“ pokračuje mluvčí policie s tím, že v pondělí policejní komisař obvinil pachatele ze spáchání zvlášť závažného zločinu loupeže. „Trestní zákon loupežné přepadení klasifikuje trestem odnětí svobody na dvě léta až deset let,“ dodala policejní mluvčí.