Vražda se stala letos na jaře v malé bytovce v Prostřední Suché. V pondělí 24. dubna odpoledne tam mladík zabil 52letou partnerku svého otce. V době činu byl pod vlivem drog. 

Místo události v Havířově-Prostřední Suché.
Policisté vyšetřují zřejmě násilné úmrtí ženy
Místo události v Havířově-Prostřední Suché.
Policisté potvrdili, že žena z Prostřední Suché byla zabita

Jak uvedla TV Polar, státní zástupce trestní stíhání zastavil. “Mohu potvrdit, že jsem před pár dny zastavil trestní stíhání obviněného. Vyšetřování ukázalo, že v době vraždy byl nepříčetný,“ řekl Vít Legerský.

S tímto rozhodnutím nesouhlasí pozůstalí. Dvě dcery a syn si proti tomu dali stížnost, o které bude rozhodovat Vrchní státní zastupitelství.

Lékaři si však stojí za svým posudkem. „Mění se jeho chování, myšlení i emoce a ve chvíli, kdy ta nemoc probíhá akutně, může být nebezpečný svému okolí. Může se dopustit různé trestné činnosti a někdy i vražd. Za to chování není zodpovědný. Jeho schopnost své chování ovládat a nebo rozpoznat, že je nebezpečné, je snížená,“ uvedl psycholog Petr Štěpaník.

Jak Deník informoval, mladý vrah nezabíjel poprvé. O rok dříve, v lednu 2016, zavinil dopravní nehodu, když v Třanovicích vyletěl s osobním autem v levotočivé zatáčce a zabil svého kamaráda.

Ilustrační foto.
Auto narazilo do mostku, spolujezdec zemřel