Událost se stala začátkem záři. K incidentu došlo v době, kdy 30letý muž prováděl výkopové práce. Podnapilý cizinec začal sousedovi nejprve bez důvodu vulgárně nadávat a také hrozit fyzickou likvidací. A nezůstalo jen u toho.

"54letý občan sousedního státu, který na území České republiky dlouhodobě pobývá, měl 7. září 2020 v jedné obci na Třinecku zaútočit sekerou na svého souseda. Vybaven sekerou se rozeběhl k sousedovi. Naštěstí byla celému incidentu přítomna kamarádka agresora, která ve chvíli, kdy sekeru zvedl nad hlavu, mu ji z ruky vytrhla a odhodila na zem. Žena poté útočníka za neustálých nadávek odvedla zpět na jejich pozemek," popsala mluvčí policie Karolína Bělunková.

Když útočník uviděl přijíždět přivolané policisty, dal se na útěk do přilehlého lesa. Policisté ho ale zadrželi.

"Dechová zkouška vykázala u cizince více jak jeden a půl promile alkoholu v dechu. V průběhu procesních úkonů se muž k incidentu nedoznal. Muži byl na základě trestního příkazu uložen mimo jiné také trest vyhoštění z území České republiky na dobu dvou let," dodala mluvčí s tím, že jelikož muž tento uložený trest neakceptoval a na území České republiky se i přesto zdržoval, je s ním vedeno zkrácené přípravné řízení pro podezření z přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. Za to mu hrozí až dvouletý trest odnětí svobody.