"Paní na následky zranění způsobená útokem, který byl kombinací úderů kladivem a škrcení, zemřela. Muž měl také usmrtit na místě se nacházející psy a manipulovat s rozvodem plynu. Následně si měl sám způsobit různá zranění odpovídající pokusu o sebevraždu. Měl jednat po předchozím uvážení a v úmyslu ženu usmrtit, a to s největší pravděpodobností z důvodů vztahových a osobních," uvedla policejní mluvčí Soňa Štětínská.

Dům v Rychvaldu, kde došlo k vraždě.
Brutální vražda v Rychvaldu: exmanžel praštil ženu kladivem

Přímo z nemocnice putoval za doprovodu policejní eskorty a státního zástupce před Okresní soud v Karviné, který jej poslal poté do vazby.

"Na základě zjištěných a zadokumentovaných skutečností obvinili krajští kriminalisté předchozí týden v pátek muže ze zvlášť závažného zločinu vraždy. Podali podnět k podání návrhu na jeho vzetí do vazby, soud rozhodl o vazebním stíhání. Trestní zákoník stanoví za uvedené jednání trest odnětí svobody na dvanáct až dvacet let. Kriminalisté i nadále ve vyšetřování pokračují," dodala Štětínská.

Policie zajišťuje komunikaci mezi podvodníky a oběťmi.
Policisté v MS kraji varují před bankovními podvodníky, zveřejnili postup "lovu"

K vraždě došlo v noci z neděle 22. května na pondělí v rodinné domě v Rychvaldu. Žena v neděli přijela z Ostravy, kde bydlela, vrátit psy, o které se bývalí manželé stále střídavě starali. Okolo půlnoci volali sousedé policii, když slyšeli křik. Mezi bývalými partnery zřejmě došlo k hádce. Muž měl ženu nejprve udeřit kladivem a pak ji měl údajně uškrtit. Zabil také oba jejich psy. Poté se pokusil sám sebe podřezat, ovšem zabránili mu v tom policisté, kteří na místo zrovna přijeli.