ČTK to řekla mluvčí karvinské policie Zlatuše Viačková. Případů řízení auta pod vlivem drog, o kterých policie informuje, v poslední době přibývá.

Muž ukradl auto, které řidič ráno odstavil nedaleko restaurace v Havířově Horních Bludovicích. Uvnitř nechal v zapalování klíče. Majitel ihned kontaktoval policii a jedné z hlídek se podařilo ujíždějící vůz najít.

„Začalo pronásledování přes několik městských částí. Během zběsilé jízdy pronásledovaný několikrát změnil směr jízdy, objížděl překážky po obrubníku a poškodil boční zrcátko u jednoho z vozidel stojících na křižovatce na červenou," popsala mluvčí.

Zastavil se až před neprůjezdnou bránou do areálu Dolu Barbora. Když zjistil, že neprojede, zařadil zpátečku a úmyslně nacouval do policejního služebního vozidla, které mezitím na místo přijelo.

„Policisté muže nakonec pod hrozbou použití střelné zbraně z vozidla vytáhli a nasadili mu pouta," řekla Viačková.

Ještě na místě provedli test na přítomnost drog v těle zadrženého. Ten byl pozitivní. Pravděpodobně byl pod vlivem pervitinu. Muž skončil v policejní cele. Nyní je podezřelý z neoprávněného užívání cizí věci, násilí proti úřední osobě a obecného ohrožení.

Ve vězení může strávit až osm let.