Nakonec ho zavezla na požadované místo. Úlevu, kterou pocítila po jeho vystoupení, však záhy vystřídal vztek. Zjistila totiž, že jí během jízdy prohledal vzadu odložený batoh, z něhož vzal peníze, platební kartu a doklady.

„V případě, že cestujete ve vozidlech sami, buďte obezřetní. Pokud je to technicky možné, zamykejte se,“ doporučila Eva Michalíková z moravskoslezské policie s tím, že kriminalistům se podařilo pachatele zadržet. Je jím devětadvacetiletý muž z Ostravy.

Nevídaný drzoun

Na svědomí má i řadu dalších, neskutečně drzých krádeží, nad kterými i zkušení kriminalisté nevěřícně kroutili hlavami. Mimo jiné si vybíral řidiče, kteří zastavili na čerpacích stanicích nebo přímo na silnici.

Záběr z kamery.
Takhle v Ostravě pracují kapsáři. Jsou rychlí a rafinovaní

„Otevřel dveře a pod záminkou prodeje telefonu či zjištění cesty začal s řidičem komunikovat. I když byl z auta vykazován, svého jednání nezanechal. Při samotné komunikaci využil momentu a během chvilky se nenápadně zmocnil peněženky či příruční tašky,“ popsala některé činy Michalíková.


Nahrává se anketa ...

Zkušený kapsář

Kromě toho okrádal i lidi na ulicích, v obchodech a vlacích. Způsob byl vždy stejný. Přistoupil k oběti, navázal s ní kontakt a nakonec ji „obral“. Jindy využil nepozornosti zákazníků při nakupování nebo cestujících během jízdy vlakem.

Krádež peněženky, Ostrava, leden 2023.
VIDEO: Tak se v Ostravě kradou peněženky přímo z ruky. Zlodějovi stačil okamžik

Z tašek, které měli na zádech nebo na sedadle, vytáhl peněženky. V nich našel i platební karty, na které provedl opakované platby. Také si všímal pootevřených oken v autech. Bral tašky a další věci.

Muž, mající za sebou řadu odsouzení, si na své konto připsal bezmála dvacet krádeží. Škoda se vyšplhala na osmdesát tisíc korun. Hrozí mu až tři roky vězení. Soud na něj uvalil vazbu.