Ve spánku ji napadl dvaceticentimetrovým nožem. Rány směřovaly do zad. Když se probrala, rdousil ji. Po chvíli nabyl přesvědčení, že je mrtvá a zapálil si cigaretu. Žena se však probrala. Miloslav K. vzápětí přivolal záchrannou službu. Následoval převoz do nemocnice a komplikovaná operace. Žena přežila jen díky lékařské pomoci a shodou šťastných okolností.

POKUS O VRAŽDU

Rozsudek vynesl ve středu Krajský soud v Ostravě. Muž byl uznán vinným z pokusu o vraždu. Hrozilo mu dvanáct až dvacet let vězení. Soud vyhodnotil polehčující okolnosti, kterými byly dosavadní bezúhonnost, přiznání, lítost a přivolání pomoci. Senát nakonec Miloslavu K. vyměřil trest na spodní hranici, tedy dvanáct let. Současně mu uložil protialkoholní léčbu ústavní formou. 

K činu došlo vloni v září v Třinci. Družka byla u svého nového přítele, pak se vrátila do bytu obžalovaného. Poté si lehla na matraci v pokoji a usnula. Po předchozím rozhovoru pochopil, že ho chce opustit. „Utvrdil se, že v jejich vzájemném vztahu nechce pokračovat,“ konstatovala předsedkyně senátu s tím, že se obžalovaný rozhodl přítelkyni zabít.

„Naše soužití bylo zpočátku pěkné, harmonické, rozuměli jsme si. Časem ale přišly nějaké rozpory, hádali jsme se kvůli banálním věcem. Chtěl jsem, aby se ke mně vrátila. Říkal jsem jí, že jsme toho hodně zažili. Nechtěl jsem to zahodit,“ řekl Miloslav K. Nakonec se rozhodl pro radikální řešení. „Popíjel jsem vodku a kouřil. Měl jsem takový vnitřní hlas. Byl to mužský hlas. Nejprve mi řekl, že všechno bude dobré, že jsme spolu zažili hezké věci, pak mi ale řekl, že mi družka ubližuje. Pamatuji si jen, že jsem ji bodal a škrtil. Oháněla se rukama. Chrčela. Pak se přestala hýbat. Mám tmu, takové zakalené vidění,“ vypověděl obžalovaný.

K vnitřním hlasům se u soudu vyjádřila psycholožka. Odbornice vysvětlila, že se jednalo o vnitřní boj jeho názorů, který vyústil v krvavý útok. Miloslav K. musí také zaplatit bezmála 600 tisíc korun, a to pojišťovně a zraněné ženě. Obžalovaný i státní zástupkyně si ponechali lhůtu k vyjádření. Verdikt tak zatím není pravomocný.