Strážníci muže v sedícího ve voze v ulici ČSA kontaktovali v sobotu. Podle jeho občanky a řidičáku zjistili totožnost, muž jim mezi tím sdělil, že uvízl v Havířově zcela bez peněz, ale pomocí asistenční služby si volal kamarády, kteří mu již jedou na pomoc. Strážníci mu poskytli jídlo a pití, poté přes policejní databázi zjistili, že je v Polsku veden jako pohřešovaná osoba. Na místo pak přijela i cizinecká policie. S tou se ale muž bavit nechtěl.

„Muž s hlídkou nespolupracoval a nedal souhlas se sdělením o svém pobytu rodinným příslušníkům. Vzhledem k tomu, že se muž jevil strážníkům jako psychicky nestabilní, byl jeho stav konzultován se zdravotním personálem NsP Havířov. Muž ale ošetření v nemocnici rovněž odmítl, strážníci mu zajistili i očistu v místním azylovém domě, to ale odmítl rovněž. Strážníci pak kontaktovali mužovy příbuzné,“ popsal velitel havířovských strážníků Bohuslav Muras.

Po pár hodinách nakonec pro muže přijel jeho otec, ten hlídce sdělil, že syn začíná mít psychické problémy a již nějaký čas vyhledává i odbornou péči. Otec pak zajistil i odtah automobilu.