Co následovalo potom jej však zřejmě velmi překvapilo. Odvážný zaměstnanec se ho totiž nezalekl a muže povalil na zem. „Po krátké potyčce upustil pistoli a z prodejny utekl. Ke zranění osob ani k odcizení věcí nedošlo," popsal přepadení Petr Gřes, novojičínský policejní mluvčí.

Zkrat

Okamžitě se rozjelo policejní pátrání, které za pár hodin přineslo své ovoce. Zloděje zadrželi policisté krátce před 18. hodinou v Havířově a následně jej předali novojičínským kriminalistům.

Při výslechu podezřelý uvedl, že jednal ve zkratu, potřeboval peníze, protože je uživatelem návykových látek. Nový Jičín si ke svému činu vybral proto, že má k městu vztah z minulosti.

Nešlo o premiéru

„Jeho výpovědi o zkratovém jednání je těžké uvěřit, v minulosti se již podobného jednání dopustil v jiném městě," upozornil mluvčí s tím, že zadržený byl umístěn do policejní cely.

Přepadení prodejny je kvalifikováno jako zločin loupeže. „Přitěžující okolností pro něj bude také to, že použil zbraň a násilí. Co se týče pistole, tak ta byla plynová, bez ostrých nábojů. Policisté nadále zjišťují okolnosti jeho jednání a další případy, které má na svědomí," dodal Gřes.