V neděli večer spěchali na základě telefonického oznámení k domu v části Podlesí, kde v jednom z bytů muž otevřel naplno všechny hořáky plynového sporáku a současně založil požár. 

O velkém štěstí mohou mluvit lidé z domu zvaného Hokejka v ulici Karoliny Světlé. V celém vchodu bylo v tu chvíli 23 lidí…

„Zápach plynu byl cítit hned po vstupu do domu, zásah proto musel být rychlý. Policistům otevřel muž s nepřítomným výrazem. Jeho samotného vyvedli na chodbu, v bytě pozastavovali otevřené ventily a prostory odvětrávali. Muže, který byl v bytě sám, odvezli k jednorázovému ošetření a poté na protialkoholní záchytnou stanici. Po vystřízlivění mohly být zahájeny procesní úkony,“ uvedla policejní mluvčí Zlatuše Viačková.

Po výslechu vyšetřovatelé zjistili, co vedlo k tomu, že málem došlo k tragédii obrovského rozsahu.

„Zřejmě sebevražednému jednání předcházely události z předchozího dne. Rodina nejdřív oslavovala, později po vypití nějakého alkoholu se její členové pohádali,“ popsala policejní mluvčí.

Komisař proti devětadvacetiletému muži zahájil trestní stíhání a obvinil ho ze spáchání zločinu obecného ohrožení.

„Za vinu je mu kladeno, že záměrně otevřel přívod plynu do čtyř hořáků sporáku i hořáku plynové trouby. Dále záměrně zapálil v bytě textilie a prostřednictvím sociální sítě na situaci v bytě upozornil se slovem „Sbohem“. Jen shodou šťastných náhod nedošlo k ohrožení životů a zdraví obyvatel domu. Dotyčný je nyní ve vazbě. V případě prokázání viny mu hrozí tři až osm let vězení," dodala mluvčí.

Vše o výbuchu plynu v Jarošově ulici v září 2019

Vše o explozi bytu na Stromovce v září 2008