U jedné z tamních večerek surově zmlátili dva pachatelé pětašedesátiletého muže. Jen pro to, aby mu pak z kapsy u kalhot vzali 280 korun. Náš reportér včera v nemocnici navštívil zbitého muže. Loupež se stala o víkendu, starší pán byl nejdříve hospitalizován na jednotce intenzivní péče. Nyní již pobývá na normálním oddělení.

„Pamatuji si jen, že po mně chtěli cigarety. Když jsem řekl, že nekouřím, ucítil jsem rány a spadl jsem na zem,“ vzpomíná muž, jehož psychika utrpěla po útoku značný otřes. „Nejlepší asi je po setmění nevycházet vůbec ven,“ sdělil pětašedesátiletý muž, který má po útoku stále ještě viditelné otoky na krku,kam padaly rány.

Pachatelé ho prý nejprve udeřili pěstí. Když upadl na zem, přidali kopance. Muž má mimo jiné vylomené některé zuby, protože ho útočníci shodili na beton. „Jsme přesvědčeni o tom, že to byli mladíci z té party, která tady nás a naše děti terorizuje již delší dobu. Kam to půjde dál?“ ptají se lidé, kteří žijí v okolí, kde k loupeži došlo.

Reportéři Deníku byli na místě již před několika týdny. Parta mladých, kteří se scházejí na pískovišti za jedním z domů, tam tehdy zbila dva mladistvé, kteří v okolí bydlí. Jedna dívka to odnesla poraněným okem a museli ji ošetřit lékaři.

U lékaře skončil i mladík, kterého parta výrostků zbila údajně kvůli tomu, že jim nechtěl dát peníze. „Poté, co vyšel ten článek, byl chvíli klid. Teď to začíná znovu,“ říkají lidé z okolí.

Policie zatím pachatele nezná. Věc šetří jako loupež. „Doufáme, že pachatelé už spravedlnosti neutečou,“ přejí si lidé ze sídliště, kterým obchází strach mísený se vztekem.