Některé odhalí právě silniční kontroly republikové policie, jiné třeba městská policie při řešení jiných přestupků. Havířovští strážníci takto například v noci na čtvrtek odhalili motocyklistu, který neměl patřičné řidičské oprávnění a navíc před jízdou pil alkohol.

Ve čtvrtek kolem čtvrté hodiny nezvládl jízdu na motocyklu třicetiletý muž z Havířova, který na ulici Mezidolí srazil o rok mladšího cyklistu. Nikdo nebyl zraněn, ale policisté zjistili, že motocyklista řídil i přesto, že má zákaz řízení a taky si před jízdou vypil. V dechu mu přístroj ukázal více než 1,5 promile.
Na riskování při řízení bez toho, aby složil zkoušky v autoškole, doplatil devatenáctiletý mladík. Ten ve středu vpodvečer havaroval při jízdě se starší Ladou Samarou. Řízení nezvládl a narazil do stromu.

„Přestože není držitelem platného řidičského oprávnění, jel s vozem VAZ 2108 od požární zbrojnice směrem na Rychvald. Na křižovatce s Jindřišskou ulicí chtěl odbočit vpravo na tuto ulici. Vzhledem k nepřiměřené rychlosti sjel mimo vozovku a čelně narazil do vzrostlého stromu. Tím si přivodil těžké zranění hlavy. Bohužel nebyl ve vozidle sám. Jeho dva spolujezdci ve věku 15 a 11 let utrpěli vážná zranění dolních končetin. Všichni byli hospitalizováni v orlovské nemocnici. Mladému „neřidiči“ hrozí trest odnětí svobody na šest měsíců až pět let,“ uvedl policejní mluvčí Stanislav Sobol.

K neštěstí vyrazili také hasiči. „Samara zůstala stát na svahu u stromu vedle silnice, do kterého předtím čelně narazila. Hasiči zjistili, že uvnitř havarovaného auta zůstali tři mladí lidé. Jednotka zajistila auto před sesuvem do příkopu pomocí navijáku, vyprostila zraněné pomocí hydraulického zařízení Holmatro a odpojila akubaterie. Zraněné si pak převzali zdravotníci,“ informoval o záchranné akci mluvčí krajských hasičů Petr Kůdela.