Čtyřiašedesátiletá žena šla toho dne koklem poledne pro drobný nákup do kiosku poblíž karvinského úřadu práce. „U sebe měla bankovku v hodnotě pěti set korun. Po nákupu si pár drobných dala do tašky a papírové tři stokoruny do kapsy bundy. Žena je pohyblivě omezena a má snížené motorické schopnosti. Při odchodu se jí stala nepříjemná příhoda, žena díky snížené pohyblivosti upadla na zem,“ popisuje mluvčí policie Zlatuše Viačková. 

A najednou, kde se vzal, tu se vzal „zachránce“, k paní přispěchal šedesátiletý muž. „Pomohl jí zpět na nohy, ale z kapsy bundy jí stačil vzít bankovky. O chvilku později paní zjistila, že nemá peníze a přivolala hlídku městské policie. Strážníci přivolali policisty místního obvodního oddělení a společně během chvilky kapsáře dopadli. Na služebně policisté zjistili, že předmětné peníze důvodně podezřelý ukryl do boty. Peníze zajistili a vrátili okradené ženě,“ dodala policejní mluvčí. 

Ještě týž den policisté muži sdělili podezření ze spáchání přečinu krádeže. „Neobyčejná pomoc“ starší ženě bude řešena formou zkráceného přípravného řízení.