V neděli dopoledne byla republiková i městská policie informována o pokusu vloupání do prodejny pečiva v komplexu Permon v Podlesí. Policisté a strážníci získali popis pachatele. Ještě než ho stačili dopadnout, dostali informace o několika hořících kontejnerech v centru města.

Hasiči uhasili pět velkých plastových popelnic a jeden malý kontejner. Po jednom kontejneru hořelo v ulicích E. F. Buriana, Národní třída, náměstí Republiky, ČSA a dva lehly popelem v ulici Alšova.

V ulici Švermy poblíž magistrátu se strážníkům podařilo zadržet podezřelého, který se posléze ke všemu přiznal. „24letý muž se doznal jak k pokusu vloupání, tak ke žhářství. Toho se dopustil už i v dubnu, kdy rovněž podpálil jeden plastový kontejner. Jeho nedělní putování začalo těsně po sedmé hodině ranní, když dostal hlad a chuť na rohlíky. Kamenem rozbil výplň vstupních dveří do pekárny v Obchodním domě Permon, vnikl dovnitř, ale jelikož byl vyrušen, nic neodcizil a z prostoru utekl. Ani dlouhá chůze havířovskými ulicemi mu nepřinesla uklidnění a tak se rozhodl uklidnit se zvláštním způsobem. Celková škoda se vyšplhala na částku 25 tisíc korun a mladík nyní čelí obvinění z přečinu poškozování cizí věcí a přečinu krádeže ve stádiu pokusu," řekl policejní mluvčí Jaroslav Kus.