Naštěstí se mu to nepodařilo… V uvedeném objektu v úterý nad ránem zasahovali hasiči, kteří likvidovali požár v prázdném bytě v pátém patře. Hořet začalo od zapojené pájky zastlané v posteli. Vše nasvědčuje tomu, že ji tam ukryl sám nájemník, kterého jen několik hodin předtím našla oběšeného jeho bývalá manželka.

Ta za ním přišla nedlouho poté, co soud rozvedl jejich manželství. Narazila však na zamčené dveře, proto přivolala zámečníka, který byt otevřel. V ložnici zahlédla někdejšího chotě. Oběsil se na autolaně uvázaném na žebříku položeném mezi skříní a knihovnou. V kuchyni byl navíc puštěný plynový sporák. Nahromaděný plyn měl zřejmě explodovat poté, co pájka způsobí požár.

Muž si připravoval i další sebevražednou variantu. Policisté našli před domem jeho vozidlo upravené k tomu, aby se otrávil výfukovými zplodinami. V první fázi však pojali podezření, že v autě je umístěn nástražný výbušný systém. Proto na místo přivolali pyrotechnika se psem, který je vycvičen na vyhledávání výbušnin. Ten ale žádnou trhavinu nenašel. „Jednalo se o systém, který měl přivádět výfukové plyny do kabiny vozidla,“ vysvětlila Bednarčíková.