Hlídka republikových policistů a několik hlídek strážníků bylo vysláno do dvorové části domů na Národní třídě a ulici J. Žižky. Vsobotu po dvaadvacáté hodině si tam lidé stěžovali na velký hluk a dokonce žádali přivolání sanitky pro zraněnou ženu. Policisté zjistili, že vtmavém dvorku je asi dvacet lidí. Ti se navzájem uklidňovali tak vehementně, že mezi nimi docházelo kvzájemným potyčkám.

Hlavními aktéry přitom byl opilý muž a jeho rovněž opilá přítelkyně. „On ji klečel na krku, proto jsme se ho snažili zní odtrhnout,“ vysvětlovaly dívky, které se do situace vložily zřejmě první. Partnerská dvojice je na vzájemné napadání zřejmě zvyklá, protože žena svého přítele bránila. „Nic mi neudělal. Je to můj přítel. Nechte ho,“ řvala vhysterickém záchvatu, načež se zhroutila kzemi vbezvědomí.

„Tahle se tady složila už několikrát. Jednou ji dokonce vytahovali zapadlý jazyk,“ vysvětlovali strážníkům svědci. Ti přivolali záchranku, jejíž posádka dotyčnou prohlédla a uznala, že jí vedle opilosti nic vážného není. Její přítel si mezitím kvůli své agresivitě vysloužil policejní pouta. Oba pak byli převezeni na obvodní oddělení a potom zřejmě i na záchytku kvystřízlivění.