Policisté a záchranná služba byli o pádu člověka z okna v Tesařské ulici v centru města informováni zhruba o půl osmé večer. Zdravotníci muže ošetřili a stabilizovali pro převoz do nemocnice.

Po pádu zůstal muž při vědomí a po prvotním ošetření byl převezen k důkladnému vyšetření do Fakultní nemocnice v Ostravě-Porubě. 

Ještě v průběhu ošetřování však policistům popsal, co jeho pádu předcházelo.

"Podle předběžných informací, které policisté získali přímo od dotyčného, měl společně se svou partnerkou doma požívat větší množství alkoholu. Když se šel do kuchyně podívat z okna, mělo se mu udělat nevolno a přepadl ven. Policisté událost dále prověřují," řekla Deníku policejní mluvčí Zlatuše Viačková.

Jak informoval mluvčí moravskoslezské záchranné služby Lukáš Humpl, zdravotníci byli u postiženého do čtyř minut od volání na tísňovou linku.

"Sedmačtyřicetiletý muž jevil po pádu známky poruchy vědomí a jeho stav byl vážný. Zasahující lékař při prvotním vyšetření shledal zranění v oblasti hrudníku a vyslovil podezření také na poranění mozku. Pacient byl uveden do umělého spánku, zaintubován a převeden na přístrojem řízenou ventilaci. Po zajištění léky a provedení dalších nutných opatření v rámci přednemocniční neodkladné péče, byl transportován do ostravské Fakultní nemocnice. Záchranáři jej předali do rukou týmu tamního urgentního příjmu," sdělil mluvčí Humpl.