Celý incident začal po 23. hodině v obci Řeka na Třinecku. Čtyřiadvacetiletý muž se tam zmocnil Škody Fabia od svého příbuzného. „Muž měl od auta klíče. Původně chtěl jet se spolujezdcem do místní hospody, trasu však změnil na Český Těšín. Tam prováděla policejní hlídka běžnou silniční kontrolu. Když řidič spatřil hlídku, začal ujíždět. Měl strach, protože má zákaz řízení a byl opilý," řekl policejní mluvčí Jaroslav Kus.

Opilý řidič ujížděl z Těšína na Karvinou. Hlídka ho pronásledovala a informovala další hlídky. Poblíž dolu ČSA v Karviné řidič zastavil a pak nacouval do jednoho policejního automobilu, aby mohl opět pokračovat v ujíždění.

„Prchal směrem z Karviné na Orlovou. U kruhového objezdu před sebou viděl policejní vozidla. Zastavil a když viděl, že jeden policista jde k jeho vozidlu, rozjel se na něj tak, že policista musel uskočit. Pak narazil do jednoho ze služebních vozů. Dále však už ujíždět nemohl a policisté ho z auta vytáhli a zpacifikovali. Dechová zkouška prokázala 1,68 promile alkoholu. Na ukradeném vozidle a dvou policejních vozech byla způsobena škoda za zhruba 120 tisíc korun," dodal policejní mluvčí.

Policisté muže nyní stíhají pro maření úředního rozhodnutí, poškozování cizí věci, ohrožení pod vlivem návykové látky a pro násilí proti úřední osobě, za které mu hrozí nejpřísnější trest, a to až 6 let vězení. Policisté budou pro muže u soudu žádat vzetí do vazby.

Řidič úmyslně boural do policejních vozidel.

Řidič úmyslně boural do policejních vozidel.