Začátkem září v dopoledních hodinách se téměř osmdesátiletá paní vydala v Orlové na nákupy. Těsně před obchodem se s ní dal do řeči dle jejího sdělení hezky upravený mladík.

Havířované rozhodli. Kyvadlo Stefana Milkova půjde k zemi.
Zmizí havířovské kyvadlo? Neexistuje dílo, které by se líbilo všem, říká autor

"Mimo jiné se ptal kolik je hodin. Ve chvíli, kdy mu řekla, že neví a ukázala, že na ruce ani nemá hodinky, jí z krku strhl zlatý řetízek i s přívěškem a utekl. Řetízek s poškozeným zapínáním zůstal ženě na krku, ale přívěsek byl nenávratně pryč. Zjevně překvapená a vyděšená paní pak v prodejně požádala, aby přivolali policii," uvedla pro Deník mluvčí moravskoslezské policie Daniela Vlčková.

Po oznámení události rozjeli orlovští policisté rozsáhlé pátrání. Škoda, kterou pachatel způsobil, byla sice odhadnuta „pouze“ na necelých tisíc korun, ale odcizením šperku, dárkem od blízké osoby, vznikla poškozené daleko větší „citová“ újma.

V KD v Chotěbuzi se o víkendu konala výstava modelů vytvořených ze stavebnic LEGO.
VIDEO: Zoo, nádraží i kostel. Podívejte se na krásu z LEGO kostek v Chotěbuzi

Vyhodnocení všech dostupných poznatků a důsledná a mravenčí práce policistů je během měsíce dovedla k možnému pachateli. Pětadvacetiletý muž s nimi nespolupracoval, k věci se odmítl vyjádřit. "Získané důkazy ovšem policistům obvodního oddělení Orlová umožnily sdělit mu ve zkráceném přípravném řízení podezření ze spáchání přečinu krádeže. V případě odsouzení mu hrozí trest odnětí svobody až na dva roky," doplnila mluvčí policie.