"Koncem srpna v jedné orlovské prodejně vzal muž z regálu sladkosti v hodnotě zhruba dvě stě korun, ukryl pod oblečením a prošel bez zaplacení kolem pokladny. Jeho jednání neuniklo pracovníkům ostrahy," uvedla k případu pro Deník mluvčí moravskoslezské policie Daniela Vlčková.

Pracovníci ostrahy pak muže vyzvali, aby s nimi odešel mimo veřejný prostor orlovské provozovny a tam jim nezaplacené zboží vydal. To muž učinil. "Ovšem, když mu pracovníci ostrahy sdělili, že má počkat na příjezd policie, měl vytáhnout krátkou střelnou zbraň a pod pohrůžkou újmy na zdraví si vymoci odchod z prodejny," pokračuje pro Deník mluvčí policie.

Čtěte také

Znásilnění. Cizinec na jezdil do Českého Těšína, ukájel se a obtěžoval ženy

Hazard na Karvinsku. Většina měst ho netoleruje, existují ale výjimky

OBRAZEM: Takto dnes vypadá práce v Dole ČSM. Podívejte se do podzemí

Po oznámení události rozjeli orlovští policisté i kriminalisté rozsáhlé pátrání. "Jejich místní a osobní znalost a také spolupráce s Městskou policií Orlová vyústila v jeho zadržení, přičemž na prvotním omezení osobní svobody se podílel strážník městské policie," řekla dále policejní mluvčí. 

Obvinění se rozšířilo, muž je ve vazbě

A nešlo zřejmě o jediný mužův prohřešek. "V rámci vyšetřování policisté oddělení obecné kriminality Orlová, zjistili, že čtyřicetiletý muž mohl spáchat také další skutek. Zhruba před dvěma týdny měl v restauraci odcizit mobilní telefon, s jehož pomocí provedl více než třicet neoprávněných bankovních transakcí v celkové výši zhruba patnáct tisíc korun," řekla mluvčí policie. 

Krádež mobilu a provedené transakce čtyřicetiletý muž nepopíral. "Co se týče vyhrožování, uvedl, že ostraze zbraň pouze ukázal a chtěl, aby mu uhnuli z cesty. Na základě zjištěných skutečností jej kriminalisté obvinili ze spáchání zločinu vydírání a přečinů krádeže a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. V případě odsouzení hrozí obviněnému trest odnětí svobody až na osm let. Aby neuprchl nebo trestnou činnost neopakoval, je stíhám vazebně," dodala pro Deník policejní mluvčí.