V jedné havířovské trafice našli v tajné schránce více než jedenáct tisíc cigaret v neokolkovaných krabičkách a osm kilogramů tabáku. Skrýš se nacházela pod prodejním pultem a v zamaskovaných prostorách za regály. Celníci uspěli i v ostravské herně, kde na toaletě pro personál zajistili téměř patnáct tisíc cigaret.

„Úkryt jsou stále důmyslnější. Patří mezi ně vraky aut, kde se našly tabákové výrobky a také alkohol. Ten se objevil i v různých kamenných obchodech a na tržnicích. Novým trendem se stávají černé ponožky, do kterých jsou láhve alkoholu zastrčeny a naskládány do tašek a krabic,“ uvedla mluvčí Celního ředitelství Ostrava Pavla Zdobnická, podle které jsou pašeráci a překupníci velmi vynalézaví. Při mnohých kontrolách vyjde například najevo, že kontraband je převážen ve vozidlech přihlášených na osoby, které o tom nemají ani potuchy.

Celníci se kromě alkoholu a cigaret zaměřují i na padělky nejrůznějšího zboží. V provozovnách v Českém Těšíně a Ostravě zabavili téměř pět set párů plátěné obuvi s falešnou značkou známého výrobce. Dalších tři sta párů objevili v Třinci.

„Prodejem zboží by majiteli této ochranné známky vznikla škoda za milion korun. Zboží bylo zajištěno a umístěno v celním skladu,“ uzavřela Zdobnická.