Soud zrušil jedno ze dvou hlavních líčení s Petrem Kramným, která jsou nařízena na konec června.

Jde o jednání, ve kterém Kramný čelí žalobě z křivého obvinění policistů. Proces měl začít 30. června u Okresního soudu v Ostravě.

V mezidobí od nařízení jednání však jiný soud Krajský soud v Ostravě převzal další obžalobu na Kramného, a to pro dvojnásobnou vraždu manželky a dcery. Termín zahájení jednání stanovil krajský soud na pondělí 29. června.

Kvůli časové kolizi ostravský okresní soud jednání v méně závažném případu zrušil. Deníku to potvrdil mluvčí Okresního soudu v Ostravě Lukáš Delong.

V případu křivého obvinění Kramnému hrozí až osm let vězení. Údajně prohlásil, že při jednom z výslechů ohledně egyptské tragédie čelil ponižování a policejnímu násilí. Když seděl na židli, dostal prý z boku úder do hlavy, po kterém spadl ze židle. Když se postavil, policista ho údajně uchopil za hlavu a dvakrát s ní prudce udeřil o zeď. Případem se zabývala Generální inspekce bezpečnostních sborů. Ta ale dospěla k závěru, že se nic takového nestalo.

Zatímco za křivé obvinění hrozí Kramnému „jen" dva až osm let žaláře, ve druhé kauze se nad ním vznáší doživotí. Žalobce tvrdí, že předloni během dovolené v Egyptě zavraždil svou manželku a dceru. Prý je usmrtil elektrickým proudem, což měla prokázat pitva provedená v Ostravě.

Přestože se moravskoslezští kriminalisté ani žalobce zatím nedostali na místo činu do egyptského hotelu, mají údajně dostatek dalších důkazů prokazujících Kramného vinu.

Samotný Kramný ale od počátku tvrdí, že svým nejbližším neublížil. Jednání začne 29. června. Jak dlouho potrvá, není jasné. Nařízeno je zatím do 10. července.

Petr Kramný čeká na proces ve vazbě, která na něj byla uvalena vloni v únoru. Od té doby se několikrát neúspěšně pokoušel dostat na svobodu. Naposledy minulý pátek, kdy podal další žádost o propuštění. Soud ji ale zamítl.

„Jsou důvodné obavy, že by se mohl vyhýbat trestnímu stíhání," řekl mluvčí Krajského soudu Dalibor Zecha.