"Prvotní bylo oznámení majitele vozidla, které měl poškozovat patnáctiletý mladík. Později se ukázalo, že zřejmě poškodil nejen zaparkované vozidlo Škoda Fabia, ale i vedle stojící Chevrolet Aveo. Způsobená škoda na vozidlech bude pravděpodobně v řádu tisíců," uvádí mluvčí policie Zlatuše Viačková.

Na místo vyrazili strážníci. Svědci pak na místě jejich hlídku upozornili, že mladík utekl do domu. Strážníci si všimli, že pravděpodobně na chodbě mezi pátým až sedmým patrem někdo otevřel okno a směrem na strážníky hází hasící přístroj.

"Na nebezpečí strážníky upozornil křikem svědek a díky tomu stačili včas uskočit. Jen shodou šťastných náhod nebyli přístrojem zasaženi," líčí dále mluvčí policie. 

Policisté společně se strážníky mladíka zadrželi a převezli k vystřízlivění na protialkoholní záchytnou stanici. U mladíka byla provedena zkouška na alkohol, hodnota se přiblížila k hranici 2 promile. Ohledáním chodby v domě bylo zjištěno, že společné prostory mezi šestým a sedmým patrem jsou pokryty souvislou vrstvou bílé práškové hmoty.

Vyšetřování události si převzala služba kriminální policie a vyšetřování, která již prověřuje všechny okolnosti trestného činu násilí proti úřední osobě a přečinu poškození cizí věci.