„Vlastní operativní činnost a získané poznatky dovedly kriminalisty z Frýdku-Místku k odhalení výroby a distribuce pervitinu a následnému zadržení a zahájení trestního stíhání dvou mužů (ve věku 51 a 35 let) a 32leté ženy z Frýdecko-Místecka," uvádí ve zprávě pro Deník mluvčí moravskoslezské policie Kateřina Kubzová. 

Věci pro výrobu pervitinu

Mladší z mužů si měl nejprve opatřit chemikálie, léčiva, laboratorní skla a další věci k výrobě pervitinu. Poté měl od loňského léta až do letošního dubna nejméně ve sedmadvaceti případech v pronajaté garáži na Karvinsku vyrobit přes 1300 gramů této drogy. „Část měl užít pro vlastní potřebu a zbytek prodat dalším osobám. Peníze utržené z prodeje pak měl použít na nákup prekursorů pro příští výrobu. Jak následně uvedl při výslechu, zkušenosti s „vařením“ měl již z minulosti a také z literatury," říká dále mluvčí policie. 

Požár bytu ve Frýdku-Místku, květen 2023.
Požár ve Frýdku-Místku poškodil celý byt, 13 osob muselo být evakuováno

Staršímu muži a ženě je kladeno za vinu, že se měli podílet na distribuci „uvařeného“ pervitinu a tento dál prodávat uživatelům ve Frýdku-Místku a okolí. 

„Kriminalisté všechny tři osoby obvinili z trestného činu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. U výslechu se všichni k trestné činnosti doznali. V případě odsouzení hrozí ženě a staršímu z mužů trest odnětí svobody až na pět let, jejich stíhání je vedeno na svobodě. Mladší z mužů se měl skutku dopustit, přestože byl v posledních třech letech za takový čin odsouzen, nyní mu hrozí až desetiletý pobyt za mřížemi. V jeho případě je trestní stíhání vedeno vazebně," dodala policejní mluvčí.