Do ženy narazil krátce před šestou hodinou ranní pětapadesátiletý řidič Škody Fabia, který jel po Karvinské ulici ve směru od Ostravy. „Ke střetu došlo na konci obce,“ popsala policejní mluvčí Zlatuše Viačková. Dodala, že k nehodě došlo na osvětleném přechodu pro chodce, ovšem navíc zde sehrál svou roli i alkohol. Pětapadesátiletý muž při orientační dechové zkoušce nadýchal 0, 4 promile alkoholu.

„Pravděpodobnou příčinou tragické nehody byla rychlost, nepozornost a alkohol. V dalším šetření policisté pokračují. Řidiče čeká trestní stíhání s trestní sazbou až na dvě léta odnětí svobody,“ řekla Viačková. Včerejší tragédie je tak druhou během posledních čtyř dní. V sobotu krátce po osmnácté hodině havaroval v obci Stanislavice u Českého Těšína šestadvacetiletý motorkář. „Ten pravděpodobně nezvládl průjezd zatáčkou, vyjel ze silnice a narazil do betonového propustku. Na místě svým zraněním podlehl. Muž jel na motocyklu značky Yamaha sám,“ sdělil mluvčí Záchranné služby MSK Lukáš Humpl.

Záchranáři ještě tu samou noc vyjížděli k příbuzným mladého muže, kteří se psychicky zhroutili. Na silnicích bývalého okresu zahynuli během posledních pár dní dva lidé, přestože se policisté podle svých slov snaží snižovat nehodovost prevencí a každý den hlídkují na některém úseku na území Karvinska. Jak ve městech, tak i mimo hustě obydlené části. Kontroly jsou zejména nebezpečných míst na silnicích. „Počet nehod neustále narůstá a to nás trápí. Kontrolami nechceme působit represivně, ale především preventivně a počet nehod snížit,“ uvedla policejní mluvčí Zlatuše Viačková.