Po vypití litru vodky se na ni vrhl s nožem v ruce. V té chvíli ležela na matraci. Oběti zasadil několik ran. Jedna z nich pronikla do dutiny hrudní. 

Poté ji začal rdousit. Když nabyl přesvědčení, že je mrtvá, zapálil si cigaretu. Podle obžaloby přemýšlel nad sebevraždou. Než ale stačil cokoliv udělat, žena se nečekaně probrala. V té chvíli zavolal na tísňovou linku.

K činu došlo v září 2019 v Třinci. Případem se ve středu začal zabývat Krajský soud v Ostravě. Muž je obžalován z pokusu o vraždu. Hrozí mu dvanáct až dvacet let vězení.

„Naše soužití bylo zpočátku pěkné, harmonické, rozuměli jsme si. Časem ale přišly nějaké rozpory, hádali jsme se kvůli banálním věcem. Když se třeba probudila, byla nabroušena. Měnily se jí nálady. Týden byla normální, další dva týdny byla nervózní. V závěru jsme jeden týden spolu chodili, pak zase týden nechodili,“ uvedl obžalovaný s tím, že si žena v té době našla jiného muže. Miloslav K. si však stál myslel, že nakonec zůstane s ním.

ALKOHOL

Osudného dne vypil bezmála litr vodky. Družka byla u svého nového přítele, pak se vrátila do bytu obžalovaného. „Chtěl jsem, aby se ke mně vrátila. Říkal jsem jí, že jsme toho hodně zažili. Nechtěl jsem to zahodit,“ řekl Miloslav K. Žena šla poté spát.

„Popíjel jsem vodku a kouřil. Měl jsem takový vnitřní hlas. Byl to mužský hlas. Nejprve mi řekl, že všechno bude dobré, že jsme spolu zažili hezké věci, pak mi ale řekl, že mi družka ubližuje. Pak si jen pamatuji, že jsem ji bodal a škrtil. Oháněla se rukama. Chrčela. Pak se přestala hýbat. Mám tmu, takové zakalené vidění,“ vypověděl obžalovaný. 

Jak se k němu dvaceticentimetrový nůž dostal, nedokázal vysvětlit. Když se žena přestala hýbat, zapálil si cigaretu. Vše podle státního zástupce nasvědčuje tomu, že uvažoval o sebevraždě. Než se ale k něčemu odhodlal, družka se probrala a začala zvracet. Lékaři ji naštěstí dokázali zachránit.

ANKETA DENÍKU: ČEŠI V POHYBU

Kvůli mezinárodní situaci letošní prázdniny strávíme převážně v Česku. Deník se rozhodl zjistit, jak chcete letošní dovolenou strávit právě vy a vaši blízcí. Do speciální ankety se zapojily již stovky čtenářů. Zúčastněte se také a pomozte nám zjistit, jak bude léto v Česku vypadat. Stačí do 20. května 2020 vyplnit anonymní formulář, který najdete na adrese www.cesivpohybu.cz.

„Nechtěl jsem ji usmrtit. Byl to zkrat, zatmění,“ dodal obžalovaný.

Hlavní líčení ve čtvrtek pokračuje výslechy svědků.