Automobil ukradli před prodejnou potravin v Dolní Lutyni dva mladíci. Ještě té noci se vůz našel v Dětmarovicích v zahradě neobydleného rodinného domu. Na místě zadrželi policisté sedmnáctiletého zlodějíčka, jeho staršího kolegu pak pes Fredy vypátral schovaného v nedaleké vysoké trávě. „Dalším prověřováním policisté zjistili, že starší mladík se v minulosti dopustil několika loupeží,“ řekla k případu policejní tisková mluvčí Zlatuše Viačková. Mladík letos v únoru přepadl na orlovské ulici Kapitána Jaroše, čtyřiapadesátiletou ženu.

„Útok přišel zezadu. Mladík chytil ženinu kabelku a chtěl jí vytrhnout. Žena se však bránila a kabelku si držela. Mladík pak se ženou smýkal po zemi a způsobil jí pohmoždění bederní krajiny končetin, mnohočetné krevní podlitiny na končetinách, blokádu bederní páteře s výrazným omezením hybnosti,“ popsala Viačková. Lupič pak z místa utekl a nic neukradl. V loupení ale pokračoval 6. června.

„Ve stejné ulici vešel do nonstop herny. Zašel za barový pult a vzal peněženku s více než 8 tisíci korun. Barmanka mu v jeho odchodu bránila. Nakonec ho píchla propisovací tužkou do paže, mladík vytáhl z kapsy vystřelovací nůž a postojem naznačil použití. Barmanka vzala židli a začala se ohánět. Pachatel číšnický flek zahodil a z místa utekl,“ řekla Viačková. Mladému lupiči–amatérovi nyní hrozí nyní až deset let za mřížemi.