K útoku došlo ve středu kolem 17:30 hod. v Dolní Lutyni, v jednom rodinném domě. "Podezřelý 32letý muž nejprve stříkl 25letému mladíkovi do očí pepřový sprej. Nato ho udeřil kovovou trubkou do hlavy. Po útoku podezřelý z domu utekl. Napadený mladík utrpěl tržnou ránu na temenní části hlavy a jen shodou šťastných okolností nedošlo k daleko vážnějšímu poranění. Útočník je podezřelý ze spáchání těžkého ublížení na zdraví ve stadiu pokusu," popsala útok policejní mluvčí Zlatuše Viačková. 

Policisté zjistili, že pachatelem by měl být František Faber. "Po podezřelém muži nepátráme jenom my. V celostátním pátrání je i pro další trestnou činnost. Obracíme se proto na veřejnost a žádáme o spolupráci: V případě, že znáte pobyt hledaného muže, neprodleně informujte policii. Zároveň upozorňujeme – hledaného muže sami nezadržujte, může být agresivní. Podle dostupných informací je uživatelem omamných a psychotropních látek," dodala ve výzvě policejní mluvčí. 

Aktualizace:

"Díky důkladné medializaci a zveřejnění pátrání byl hledaný 32letý muž pod tlakem, sám se přihlásil. Policejní komisař proti muži zahájil trestní stíhání a obvinil ze zločinu ublížení na zdraví ve stadiu pokusu. V současné době s mužem probíhají další procesní úkony," doplnila mluvčí.