Policisté z obvodního oddělení Ostrava-střed prověřují okolnosti protiprávního jednání, kterého se dopustili muži, jejichž identita zatím není známa.

„Z dosud zjištěných informací a vyhodnocených kamerových záznamů , které mají policisté k dispozici, vyplývá, že dne 7. července 2023 kolem 15. hodiny si poškozený v podchodu pod zastávkou tramvají MHD Dolní oblast Vítkovic Hlubinská odložil kytaru značky Dowina v černém obalu. Dále tam měl krosnu, ve které byl uložen mikrofon, stojan na mikrofon, elektrický zesilovač – kombo, tablet a nabíjecí baterie. Na chvíli se od těchto věcí vzdálil, nechal je bez dohledu, čehož ihned využili neznámí pachatelé a vše postupně odcizili. Odhadovaná cena odcizených věcí byla vyčíslena na více než 20 tisíc korun," uvedla ke krádeži Eva Michalíková, mluvčí moravskoslezských policistů.

Neznámý pachatel rozbíjel okna v budově nádraží Ostrava-Kunčice.
VIDEO: Rozbíjel okna, neviděli jste ho? Neznámý vandal řádil v Ostravě-Kunčicích

Příslušníci Policie ČR zahájili v daném případě úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu krádež.

„Pro dosažení účelu trestního řízení v souvislosti s prověřováním tohoto činu žádáme veřejnost o pomoc a spolupráci při ustanovení totožnosti třech mužů, kteří by mohli přispět k objasnění výše uvedeného skutku. Jakoukoli informaci, která by mohla vést k jejich ztotožnění, volejte prosím na tísňovou linku 158, případně ji sdělte na nejbližší policejní služebně. Také se obracíme na samotné muže, aby se sami přihlásili na obvodní oddělení Ostrava-střed, Masná 3," dodala na závěr Eva Michalíková.