"Dva výtečníci se v minulém týdnu v Cihelní ulici v karvinské městské části Nové Město po vzájemné domluvě zaměřili na sklepní kóje. Ve sklepě jednoho domu postupně vypáčili dveře dvou místností a věci, které v kójích našli, vynášeli kousek od domu. Kolečkové brusle, několik párů pracovní obuvi, pracovní rukavice i kalhoty, různé starší nádobí, nebo i dekorativní předměty," uvedla mluvčí policie Zlatuše Viačková.

Muži se z lupu dlouho neradovali. Díky všímavým občanům s telefonem se o jejich aktivitě dozvěděla linka 156. Oba zadržené si pak převzali policisté místního oddělení a začalo další prověřování a dokazování krádeží.

close Na sklepní kóje se v Karviné zaměřili dva zloději, které pak krátce poté zadrželi přivolaní strážníci. info Zdroj: PČR zoom_in Na sklepní kóje se v Karviné zaměřili dva zloději, které pak krátce poté zadrželi přivolaní strážníci.

"Komisař proti mužům ve věku 24 a 29 let zahájil trestní stíhání a obvinil je ze spáchání zločinu krádeže a přečinu porušování domovní svobody formou spolupachatelství. Mladší ze dvojice si vyslechl rozšířené obvinění o další zločin krádeže. Kriminalisté mu prokázali, že na konci loňského roku zareagoval na inzerát prodeje mobilního telefonu. Během setkání s prodávajícím si obviněný muž nabízený telefon vzal do ruky a odešel. Za přístroj nezaplatil, ani na volání majitele telefonu nereagoval a zmizel v ulicích města," popsala mluvčí policie.

Čtyřiadvacetiletý muž i přes svůj mladý věk má velmi bohatou kriminální minulost. "Na území Velké Británie má již 18 záznamů porušení zákonů. Na území České republiky má celkem 4 záznamy. Poslední pravomocný rozsudek je z roku 2018, mimo jiné pro přečin krádeže, mu byl uložen trest odnětí svobody v trvání několika měsíců se zkušební dobou na 30 měsíců," dodala mluvčí. 

Krádeže se dopustili v době vyhlášení nouzového stavu, v této situaci jsou oba ohrožení trestem odnětím svobody na dvě léta až osm let.