Nehoda se stala 12. prosince 2015 na Dlouhé třídě. Večer a v dešti 37letý taxikář přehlédl muže ležícího na silnici. V tmavém oblečení mohl splynout s černým asfaltem. V místě jsou autobusové zastávky před Společenským domem s velkým provozem chodců.

Pokud se řidič plně nesoustředil na situaci před vozidlem, mohl člověka, nebo i jakýkoli tmavý předmět na vozovce snadno přehlédnout. Proti řidiči však hovoří některé svědecké výpovědi. Přímo pasažéři v autě měli na řidiče volat, aby zastavil. Než zareagoval, bylo pozdě.

Zdroj: Youtube

Taxikář se v úterý večer účastnil rekonstrukce nehody, použito bylo i stejné vozidlo Hyundai i30. Jeden z policistů dělal figuranta a nehnutě ležel v dešti na silnici. Přestože část Dlouhé třídy byla uzavřena, autobusy projíždět mohly. Nehybně ležící muž zaujal několik lidí, kteří přišli až k němu a ptali se, zda je v pořádku a nepotřebuje pomoc. Tolik štěstí neměl 62letý muž, který na stejném místě po přejetí zemřel. Na vozovce patrně upadl vlivem opilosti.

Policisté a soudní znalec při prováděném pokusu získávali informace o tom, co nehodě předcházelo. Za různých okolností bylo zjišťováno, z jaké vzdálenosti a zda vůbec mohl řidič, a také pasažéři, tělo na silnici zaregistrovat a jak rychle mohl auto zastavit. „Byla provedena rekonstrukce. K závěrům se však vyjadřovat nebudeme," řekl státní zástupce Otakar Cibien.

Úterní deštivé počasí odpovídalo tomu v době nehody. I tehdy pršelo, na silnici byly louže a ve vodě se odrážela světla lamp i vánoční výzdoby. Také tu nechali policisté pro rekonstrukci nainstalovat a rozsvítit.

Do taxíku společně se znalcem usedli i svědci - pasažéři, kteří si tehdy odvoz objednali. Právě jejich výpověď před policisty a s největší pravděpodobností brzy také před soudem, budou mít zásadní vliv na rozhodnutí o případné vině taxikáře.

V úterý získaná data budou zpracována do znaleckého posudku. Od něj se pak bude vyvíjet další postup.

Čtěte také původní článek: Řidič přehlédl ležícího muže, ten po přejetí zemřel

Zdroj: Youtube