Policistům se minulý týden podařilo zadržet muže ve věku 30 a 37 let. Oba už byli obviněni z porušování domovní svobody a krádeže. Soud je vzal oba do vazby. „Muži se pohybovali po celém kraji a zaměřovali se na vloupávání do rodinných domů," informoval policejní mluvčí Jaroslav Kus.

Mladšímu policisté prokázali celkem 10 vloupání, které sám od ledna uskutečnil v okresech Nový Jičín, Frýdek Místek a Karviná.

„U všech případu je stejný scénář. Do rodinného domku vnikl za bílého dne a převážně nezajištěnými vstupními dveřmi, otevřenými dveřmi do sklepa či garáže. V domech se zaměřil jen na jakékoliv zlato, šperky a finanční hotovost. Svým jednáním takto způsobil poškozeným škodu ve výši 170 847 korun," popsal mluvčí Kus.

Společně s komplicem pak mají na kontě od loňského listopadu dalších 8 vloupání v okresech Nový Jičín, Karviná a Opava.¨

„Po vzájemné domluvě prováděli vloupání v dopoledních i odpoledních hodinách a do obydlí rovněž vnikali nezajištěnými okny, nezajištěnými vstupními dveřmi a v jednom případě použili násilí a vypáčili plastové vstupní dveře. Z domků zcizovali zlaté šperky a předměty, finanční hotovost, notebooky, osobní doklady. Svým společným jednáním takto způsobili poškozeným škodu, která přesahuje částku 500 000 korun a na další 4 tisíce byla vyčíslena škoda na poškozeném majetku," dodal Kus.

Policisté dále prověřují, zda toho dvojice nemá na svědomí více. Zjišťují také, kde skončily ukradené cennosti a jak pachatelé naložili s penězi.