"Operační důstojník tísňové linky přijal oznámení o pohybu dvou podezřelých mužů v ulicích města. Jeden z mužů měl táhnout kufr na kolečkách a druhý muž měl mít v ruce dlouhou zbraň. Policisté obvodního oddělení i další muži oddělení hlídkové služby okamžitě začali v ulicích města po mužích pátrat. Během chvilky je oba zadrželi na Hlavní třídě. Ukázalo se, že jeden z mužů se „jen“ přidal k 33letému, který v jedné ruce táhl kufr a v druhé držel dlouhou zbraň," popsala policejní mluvčí Zlatuše Viačková. 

Policisté po zjištění prvotních informací zadrželi 33letého podezřelého a převezli ho na služebnu.

Ilustrační foto.
Opilec v průběhu novoročního ohňostroje ohrožoval strážníky plynovou pistolí

"Důvodně podezřelý se přiznal, že krátce před půlnoci, na jednom parkovišti ve městě, násilně vnikl do osobního vozidla Hyundai I40 a ze zavazadlového prostoru odcizil sportovní airsoftovou dlouhou zbraň. Kufr i s věcmi byl jeho osobní. Všechny skutečnosti a informace policisté prověřili a ještě v průběhu pondělí podezřelému 33letému recidivistovi sdělili podezření ze spáchání přečinů krádeže a poškození cizí věci," uvedla mluvčí Viačková. 

Muž se zbraní nikoho neohrožoval, ani s z ní nestřílel. 

Majitel zbraně i vozidla předběžně vyčíslil celkovou škodu, a to na poškození vozidla a cenu zbraně, na 19 tisíc korun.

Útočník jezdil tímto vozidlem, které po zatčení zůstalo stát v Havířově na Dlouhé třídě.
Šílenec napadal bezdůvodně lidi na Stodolní v Ostravě i v Havířově

"Podezřelý byl v minulosti již 14krát soudně trestán. Naposledy byl potrestán rozsudkem Okresního soud Ostrava pro trestné činy majetkového charakteru k nepodmíněnému trestu odnětí svobody. Z výkonu trestu byl propuštěn v srpnu 2018," dodala policejní mluvčí.

Řidič Škody Octavia srazil v Havířově na přechodu chodkyni.
Sražená chodkyně je ve vážném stavu