Několik následujících dnů zde bude čekat na rozhodnutí Krajského soudu v Ostravě, který má jednat o jeho stížnosti na vzetí do vazby. Tu na něj ve čtvrtek kvůli možnému útěku a ovlivňování uvalil karvinský okresní soud.

Kramný je podezřelý, že vloni koncem července během dovolené v Egyptě připravil o život svou dceru a manželku. Obě byly podle egyptských lékařů otráveny. Kramný se do České republiky vrátil až v říjnu.

Tento týden jej moravskoslezští kriminalisté obvinili z dvojnásobné vraždy. Jaké důkazy proti němu mají, odmítli sdělit. Vyjadřovat se nechtěli ani k dalšímu průběhu vyšetřování.

„Vzhledem k povaze kauzy nelze každodenně očekávat novou informaci," řekla mluvčí krajské policie Gabriela Holčáková. Lidé, které Deník na ulici oslovil, jsou vesměs přesvědčeni, že policie má dostatek důkazů o Kramného vině. Zda je Kramný skutečně vrahem, však může říct jen soud - více v souvisejícím tématu pod článkem.

Anketa: Jaké důkazy podle vás může mít policie proti Petru Kramnému?

Barbora Brodská, 21 let, Třinec:

Důkazy proti Kramnému? Mě spíš připadá podezřelé, že tělo do České republiky dorazilo bez některých orgánů. Myslím, že spíš Egypťané nám nepodali všechny informace.

Jan Strýček, 24 let, Ostrava:

Kolem osoby Kramného je řada podivných událostí. Konkrétně vám nic neřeknu, ale vyšetřovatelé určitě nepostupují bezdůvodně.

Ivan Odstrčilík, 69 let, Ostrava:

Možná by se mezi důkazy mohla zařadit i skutečnost, že z jídla v Egyptě na daném místě nezemřelo více lidí. Už tohle je podezřelé.

David Matýsek, 34 let, Krmelín:

I když policii moc nevěřím, myslím, že ve vazbě není tento člověk bezdůvodně. Ale konkrétní důkazy policie proti zadrženému si netroufám vyjmenovávat.

Jana Mainušová, 22 let, Vršovice:

Co třeba výsledky z detektoru lži. Myslím, že ty mohou být klíčové. Musím přiznat, že on sám na mě z televizních záznamů nepůsobil zcela nevinně.

Barbora Václavková, 32 let, Ostrava:

To si ze své pozice obyčejného občana netroufám odhadovat. Vycházím jen z toho, co přinesou média. Ovšem určitě není tahle kauza vykonstruovaná.

Gabriela Lupinská, 21 let, Mosty u Jabl.:

Abych řekla pravdu, tak netuším. Celou kauzu jsem moc nesledovala. Jen jsem zaslechla, že Kramný své ženě a dceři podal jed.

V ulicích Ostravy se ptala: Lucie Vláčilová